İş

Microsoft Edge’e Yeni Özellik: Çalışma Alanları!

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, Chromium tabanlı internet tarayıcısı kenar kendisine çok değerli bir atak yaptı. Önizleme sürümünde uygulamaya yeni bir özellik ekleyen şirket, kullanıcıların Edge sayfalarını bu özellikle diğer kullanıcılarla paylaşmalarına olanak tanıyor. paylaşmak fırsat verdi. Gelin hep birlikte bu canlandırıcı özelliğin detaylarına daha yakından bakalım.

Microsoft’un Çalışma alanları (Workspaces) adını verdiği yeni özellik, bir veya bir grup sekmenin derlenip başka bir kullanıcıyla paylaşılmasına olanak tanıyor. Kullanıcılar, Edge’in başka bir kullanıcıyla vereceği bir ilişkiyi paylaşırsa, o kullanıcı da bire bir sekmeler alır. görüntüle ve üzerinde çalışabilir. Bunların hepsi gerçek zamanlı olacak.

Kullanımı kolay olacak

Yukarıdaki ekran görüntüsünde, Edge’in yeni özelliğini görüyorsunuz. ekranın Sol üst bölüme Eklenecek yeni bir buton bu özelliğin çalışmasını sağlayacaktır. “Yeni oluştur” seçeneğine tıklandığında, kullanıcı bu seçeneğe bir başlık ve renk atayacaktır. Bu, çalışma alanını oluşturacaktır.

Bir sonraki aşamada kullanıcı, hangi ilişki veya kişileri ortak kullanacağını belirleyecektir. Bu işlem tamamlandıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde ” Davet etmek” seçeneğine tıklayarak, kullanıcı Edge tarafından sağlanan bağlantıyı arkadaşlarıyla paylaşacaktır. Bu işlem tamamlandığında, ortak çalışma alanı tüm kullanıcılaraaçılacak.

Microsoft’un açıklamalarına göre bu özellik, kullanıcı gizliliğini savunmak devam ediyor. Bu içerikte; Parolalar ve indirmeler, koleksiyonlar ve tanımlama bilgileri gibi hassas içerikler diğer kullanıcıların eline geçmeyecektir. Ayrıca e-posta gibi hassas içerik barındıran web siteleri de bu özellik kapsamındadır. paylaşılamaz.

Peki bu özellik ne yapacak?

İş veya okul arkadaşlarınızla ortak bir projede Diyelim ki çalışıyorsunuz. Bu özellik, tüm ekip arkadaşlarının aynı web sayfası üzerinde birebir çalışmasını mümkün kılacaktır. Teams veya Zoom’un ekran paylaşma özelliğinden ayıran en büyük özelliği ise tarayıcıyı görüntüleyen kullanıcıların üzerinde işlem de yapabilmesidir.

Edge’in Workspaces özelliğini deneyimlemek istiyorsanız, Buradaİlişkiyi kullanarak erken erişim için istek oluşturabilirsiniz.

hemsin-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu