Haber

Kütüphane Haftası Malkara’da Kutlandı

27 Mart – 2 Nisan tarihleri ​​arasında kutlanan Kütüphane Haftası nedeniyle 30 Mart 2023 Perşembe günü saat 11:00’de Malkara İlçe Halk Kütüphanesinde tören düzenlendi.

Törende Kaymakam Kerem Süleyman Yüksel, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, İlçe Jandarma Komutan Yardımcısı Yrd. Kdm. Kons. Mustafa Kıranlıoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Basri Karakuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, öğretmenler, öğrenciler, basın mensupları ve kitap okuyucuları katıldı.

Kütüphane Haftası’nın ardından Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm aziz şehitlerimize saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Malkara İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Ramazan Davet Acar, kütüphane haftasının anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı. gün.

Malkara İlçe Halk Kütüphanesinde düzenlenen törende Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel’in konuşmasının ardından protokol üyeleri tarafından kütüphanede en çok kitap okuyan öğrenci ve vatandaşlara teşekkür belgesi takdim edildi.

Törenin ardından Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve protokol üyeleri kitap okuyarak farkındalık yaratmak amacıyla kitap okuyucularla birlikte 15 Temmuz Demokrasi Parkı’na gitti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberkozakli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu