Haber

Kudüs Hastanesi tamamen hizmet dışı kaldı

Filistin Kızılayı’ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Gazze’deki Kudüs Hastanesi’nin yakıt tükenmesi ve elektrik kesintisi nedeniyle hizmet dışı kaldığını ve çalışmalarının tamamen durdurulduğunu duyuruyoruz.”

Açıklamada, kötü insani koşullar ve tıbbi malzeme, yiyecek ve su sıkıntısı çeken hastanede çalışan sağlık ekiplerinin artık hasta ve yaralılara klasik sistemlerle de olsa tıbbi bakım sağlamak için her türlü çabayı gösterdiği vurgulandı.

Uluslararası toplum ve insani kuruluşlar acil yardım çağrılarına yanıt vermedi

Filistin Kızılayı’nın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Yaklaşık bir haftadır hastaneye uygulanan ablukanın gölgesinde, uluslararası toplumu ve insani kuruluşları acil yardım sağlamaya defalarca davet ettik. Ancak kuruluşlar hastaneye yardım ulaştıramadı.

İsrail’in devam eden bombardımanları ve çevreyi doğrudan hedef alması nedeniyle sağlık personeli, hastalar ve hastanedeki yerinden edilmiş siviller, hayatlarını tehlikeye atan bu durumla tek başlarına yüzleşmek zorunda kaldı. “İşgalciler Gazze’ye yönelik saldırılarını yoğunlaştırdıkça felaket daha da kötüleşti.”

Yollarda cesetler var, İsrail baskınları nedeniyle önlem alınamıyor

Açıklamada, Gazze’de yollarda çok sayıda ceset olduğu ve İsrail’in hareket eden her şeyi hedef alması nedeniyle rastgele bir müdahale yapılamayacağı, olayın tamamlanmasından uluslararası toplumun ve Dördüncü Cenevre Sözleşmesi’ne taraf tüm tarafların sorumlu olduğu belirtildi. sağlık sisteminin çöküşü ve Gazze Şeridi’ndeki felaket insani durum. Ülkelerin sorumlu olduğu vurgulandı.

Filistin Kızılayı yaptığı açıklamada, uluslararası topluma ve yardım kuruluşlarına “Gazze ve özellikle kuzey bölgelerine gerekli ihtiyaçların acilen ulaştırılması için acil yardım” çağrısında bulunduğunu bir kez daha yineledi.

haberkelkit.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu