Haber

Kemal Okuyan: “Vatandaşlarımızı Depremden Koruyamayan Devlet Dayanışmaya Çalışan Tkp’lileri Gözaltında Tutuyor. Bu Rezaleti Bırakmayacağız”

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Genel Sekreteri Kemal Okuyan, Osmaniye’de 10 partilinin AFAD malzemelerini çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınmasına ilişkin, “Vatandaşlarımızı depremden koruyamayan ve gereğini yapmayan iktidar. Dayanışma için çalışan TKP’liler gözaltına alınıyor. Osmaniye’de onlarca polis gözaltına alındı. Kaynaklarınızı faydalı işler için kullanın. Ülke enkaz altında” dedi.

TKP, deprem bölgesi olan Osmaniye’de 10 partilinin ‘AFAD malzemeleri çalındığı’ gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alınmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. İşte açıklama:

“Dün gece Osmaniye’de dayanışma noktalarından birine giren 10 arkadaşımız, ‘AFAD malzemelerinin çalındığı’ iddiasıyla, sıkıntı ve bağlantı haklarını kısıtlayarak gözaltına alındı.

Gece boyunca yaşadığımız hukuksuzluk, günlerce yaşadığımız acının yanında hafif kalır. Bölgedeki avukat ve idarecilerimizi ve kamuoyunu düzenli olarak bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bazen yaşadıklarımızı anlatmaya kelimeler yetmez. Ancak bilin ki öfkemiz artıyor. Bugün TKP’nin her üyesi, gönüllüsü ve dostu bu büyük sorumluluğu yüreğinde ve zihninde hissediyor. Ne bu kirli oyunlar, ne de bizim paramızla dağıtmaktan utanmadığınız zenginlikler sisteminizi koruyamaz. Bu günlerin hesabını mutlaka soracağız, hak ettiğimiz hayatı tesis etmek için tutuklu 10 arkadaşımız derhal serbest bırakılsın.”

TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Vatandaşlarımızı sarsıntılardan koruyamayan ve sonrasında yapılması gerekeni yapmayan iktidar, dayanışma için çalışan TKP’lileri tutukluyor! Osmaniye’de onlarca polisin görev başında olduğu bu rezalet. Kaynaklarınızı faydalı amaçlar için kullanın. Ülke enkaz altında.” açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu