Haber

Hayat Hatay’ın Bursa semtinde başlıyor

BURSA (İGFA) –Türkiye’yi şaşkına çeviren ve 11 ilde büyük yıkıma yol açan sarsıntıların ikinci haftasında Hatay’a atanan Bursa Büyükşehir Belediyesi, bölgedeki yaraları sarmaya devam ediyor.

Hatay’da üstlendiği üç ana görevden biri konteyner kent olan Bursa Büyükşehir Belediyesi, üç farklı bölgede 110 bin metrekare alan üzerinde toplam 2 bin konteynerle yaşam alanları oluşturuyor.

Özellikle depremzedelerin çadırlardan konteyner kentlere bir an önce taşınabilmeleri için çalışmalara hız veren Büyükşehir Belediyesi, depremzedelerin yaşayabilecekleri sağlık merkezi, ibadet yerleri, berberler, çocuk oyun alanları, çok amaçlı çadırlar oluşturdu. depremzedelerin günlük yaşamlarına devam edebilmeleri için örgün eğitim, kafeterya ve çamaşırhane alanlarını konteyner kentlerde sürdürmektedir. da oluşturur.

ULUÇINAR’DA HAYAT BAŞLADI

Büyükşehir Belediyesi, STK’lar ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla temin edilen konteynerlerden 112’sinin bulunduğu Bursa’nın Umuda Koşanlar ilçesine bağlı Uluçınar ilçesinde çalışmalar tamamlandı. Konteynerler depremzedelerin yerleştirilmesi için AFAD’a teslim edilirken, alandaki sert taban uygulamasıyla ilgili son rötuşlar yapıldı. Çadırlarda kalan depremzedelerin bir an önce daha sağlıklı alanlara taşınmasını savunan AFAD, Uluçınar kentinde kalacak depremzedelere sms ile bilgi verdi. Daha sonra bölgeye gelen kazazedeler kayıt işlemlerini tamamlayarak yeni geçici konutlarının sahibi oldu.

SURAM ULUDAĞ’DA BİTTİ

Bu arada Büyükşehir Belediyesi tarafından Çilek Mobilya’nın katkılarıyla oluşturulan Uludağ Konteyner Kent’te 500 konteynerlik meclis tamamlandı. Elektrik bağlantılarının devam ettiği bu alan, sert zemin uygulaması tamamlandıktan sonra afetzedeleri de ağırlayacak. Büyükşehir Belediyesi’nin 879 konteyner ile Hatay’a kazandırdığı en büyük kesikli barınak alanı olan Bursa Konteyner Kent’te kurulumlar hızla devam ediyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da sık sık Hatay’a giderek çalışmaları yerinden takip ediyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu 3 farklı konteyner kenti gezerek yetkililerden bilgi alan Lider Aktaş, “Artık ilk bölgede yaşam başlıyor. AFAD depremzedeleri yeniden yerleştiriyor. Diğer bölgelerde de kurulumlar devam ediyor. Kimse şüphe etmesin. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak Hatay’da hayat normale dönene kadar var gücümüzle çalışacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu