Haber

UCM Başsavcılığı’ndan Gazze soykırımının faili İsrail’e uyarı!

Gazze’yi toplu mezarlığa çeviren işgalci İsrail, Filistinlilere yönelik soykırımı vahşet boyutuna taşıdı. Gazze’deki sivillerin temel ihtiyaç maddelerine dahi ulaşmasını engelleyen ve Batılı kukla başkanlar dışında tüm dünyanın nefretini üzerine çeken pervasız İsrail’e, Roma Tüzüğü bulunan Uluslararası Ceza Mahkemesi Başsavcısı Kerim Han’dan uyarı geldi.

“CENEVRE SÖZLEŞMESİNE GÖRE SUÇ OLABİLİR”

İsrail’in Cenevre Sözleşmesi’ne uygun olarak suç işlediğini vurgulayan Karim Khan, şunları kaydetti:

“Yardım malzemelerinin Gazze’ye girişinin durdurulması, Cenevre Sözleşmeleri uyarınca mahkeme önünde suç teşkil edebilir.

İsrail’e, Gazzeli sivillerin temel gıda, ilaç, tıbbi malzeme ve benzeri insani ihtiyaçlara erişiminin sağlanması için daha fazla gecikmeden somut adımlar atılması gerektiğinin altını çizerek söylemek istiyorum.

“ORTA ÇAĞDA YAŞIYORUZ GİBİ”

“Bazı haberlere göre sanki Ortaçağ’da yaşıyormuşuz gibi ilaç ve tıbbi malzemenin bulunmadığı bir yerde operasyon yapılıyor.”

İŞGALİST İSRAİL’İN MÜSLÜMAN SİVİLLERE YÖNELİK SOYKIRIMI DEVAM EDİYOR

İsrail, tepkilere rağmen Gazze’deki katliamını sürdürüyor. İşgalci İsrail katliamlarını artırma kararı aldı. Kara operasyonunu genişleteceğini açıklayan İsrail’den yeni açıklamalar geldi. Buna göre İsrail tankları Gazze Şeridi’ni geçti. Abluka altındaki Gazze Şeridi’nin kuzeyinde yer alan Selahaddin Caddesi’ne İsrail tankının girerek bir aracı hedef aldığı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu