Yaşam

Yerel Sanatçılar Çiğli Yaz Konserlerinde Sahne Alacak

Çiğli Belediyesi, 16 Ağustos – 4 Ekim tarihleri ​​arasında Çiğli’de yerel sanatçıların sahne alacağı birbirinden eğlenceli yaz konserlerine ev sahipliği yapacak.

Vatandaşların yaz akşamlarını keyifli hale getirmek için kültür-sanat faaliyetlerini sürdüren Çiğli Belediyesi, ağustos, eylül ve ekim aylarını da dolu dolu konser programıyla geçirecek. 16 Ağustos Çarşamba günü Maltepe Mahallesi’nde başlayacak konser programında ilk olarak sahneyi Fuat Aydın alacak. Yedi farklı mahallede düzenlenecek konserler, 4 Ekim Çarşamba günü Mihrican Durmuş’un Sasalı Mahallesi’ndeki sahnesiyle sona erecek. Yerel sanatçılar Ateş ve Polet, Semra Tunç, Yolcu Bilginç, Birsen Buldu, Ali Özdemir, Haydar Güneş ve Yel Değirmeni grubu da konserlerde Çiğlili müzikseverlerle buluşacak.

Başkan Gümrükçü: “Sanatın ve sanatçının yanındayız”

Yaz konserlerinin vatandaşlar ve yerel sanatçılar için değerli bir sosyalleşme fırsatı olduğunu vurgulayan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Sıcak yaz akşamlarının vazgeçilmezi olan konserlerimiz kaldığı yerden devam ediyor. Milli sanatçılarımızın yanı sıra yerel sanatçılarımızı da hemşerilerimizle buluşturuyoruz. Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında yedi farklı mahallede sahne alacaklar. Kendi mahallelerinde güzel ezgiler söyleyecekler. Tüm müzikseverleri konserlerimize bekliyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu