Haber

Tayvan’dan depremzedelere ek yardım yola çıktı

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Tayvan halkının afet yardımı olarak bağışladığı malzemelerin sevkiyatı devam ediyor.

Taipei Türk Ticaret Ofisi, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, 10 bin battaniye, 600 çadır, 5 sahra hastanesi çadırı ve depremzedeler için malzeme taşıyan THY uçağının Taipei’deki Taoyuan Havalimanı’ndan kalktığını bildirdi.

Öte yandan Türkiye Ticaret Ofisi ile uyum içinde yardım çalışmaları yürüten Tzu Chi Vakfı’nın topladığı yardımın ikinci bölümünü oluşturan toplam 176 ton malzemenin afet bölgelerine sevk edildiği kaydedildi. sabah Eva Air havayolu şirketi tarafından.

Kuruluşun ilk yardım sevkiyatında gönderdiği 150 tonluk malzeme dün Türkiye’ye ulaştı.

Taipei Türk Ticaret Ofisi, Tzu Chi Vakfı iş birliğiyle 9 Şubat’ta depremzedelere ulaştırılmak üzere ihtiyaç malzemelerinin bağışlanması için bir kampanya başlattı.

Ofis Temsilcisi Muhammed Berdibek, kampanyada çok sayıda malzeme aldıklarını belirterek, gösterdikleri sevgi ve uyum için Tayvan halkına teşekkürlerini iletti.

Tayvan hükümeti, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından Türkiye’ye kurtarma ekipleri göndererek yardıma davet etti.

Tayvan lideri Tsai Ing-wen ve üst düzey hükümet yetkilileri, afet çabalarını güçlendirmek için maaş bağışlayacaklarını açıklarken, hükümet 2 milyon dolar nakit yardım sözü verdi. Tayvanlılar ayrıca hükümetin bağış hesaplarına 340.000 dolardan fazla katkıda bulundu.

Depremlerin ardından Türkiye’ye hareket eden 130 kişilik iki Tayvanlı arama kurtarma ekibi, Adıyaman’daki çalışmalara destek vermeye devam ediyor.

orhanelihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu