Haber

Sessizliği Gündemdeydi: Bahçeli Deprem Bölgesine Gitti

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, deprem felaketinin 15. gününde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hatay’a gitti.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde şimdiye kadar 41 binden fazla can kaybı yaşandı. MHP lideri Bahçeli’nin 10 ilde yaşanan yıkımlara rağmen sahada hiç görülmemesi bir süredir eleştiri konusu olmuştu.

Bahçeli, iki hafta sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte depremin en çok zarar gördüğü illerden biri olan Hatay’ı ziyaret etti.

Erdoğan ve Bahçeli’nin Hatay’dan sonra depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta da incelemelerde bulunması bekleniyor.

“Her yerdeyiz, göz pınarlarından sicim gibi akan yaşlar içindeyiz, harap yürekler içindeyiz, kimse yok mu diye soran diller içindeyiz…”

Geçtiğimiz hafta partisinin kümelenme toplantısında deprem bölgesindeki 10 ili ziyaret edeceğini açıklayan Bahçeli, partisine yöneltilen eleştirilere şu yanıtı verdi:

“MHP nerede?” Soranları ciddiye alıp cevap vermeyeceğim. Ama yine hatırlatmadan geçmeyeceğim. Her yerdeyiz, göz pınarlarından akan yaşlar içindeyiz, harap kalpler içindeyiz, var mı diye soran diller içindeyiz, beton blokların ortasında ikimiz de hayat arıyoruz, yetimlerin başlarını okşuyoruz, ailesini kaybetmiş mazlumların yanında durmak, Fatiha okumak, tabutları omuzlamak, milletimizin derdine dertlenmek. ikimiz de tutkulu ve kararlı kalpleriz.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu