Haber

Rusya Savunma Bakanı Şoygu: Ukrayna ordusuna ait 3 bin 715 asker imha edildi

Ukrayna’nın başlattığı saldırılara karşılık veren Rus ordusunun faaliyetleri hakkında bilgi veren Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, “3 gün süren çatışmalarda Ukrayna ordusuna ait 3715 asker imha edildi” diyerek, “71 Rus askeri şehit oldu” dedi. Ukrayna saldırılarını püskürtürken.”

Ukrayna ordusunun Rus ordusunun işgal ettiği toprakları geri almak için 3 gün önce başlattığı geniş çaplı taarruz nedeniyle ön bölgede şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Ukrayna saldırılarına karşılık verdiklerini belirterek, “Ukrayna rejimi 3 gün önce söz konusu saldırıları düzenleyerek çok sayıda teçhizat ve personel konuşlandırdı. 4 Haziran’da Ukrayna’nın 23’üncü ve 31’inci mekanize tugayları bölgeye sevk edildi. 5 koldan taarruz girişiminde bulundu.Düşman bu saldırılarda başarılı olamadı ve 300 asker, 16 tank, 21 zırhlı araç ve 14 araç kaybetti” dedi.

“Ukrayna 3.715 asker kaybetti”

Ukrayna güçlerinin dün 5 tugaydan oluşan güçlerle 7 farklı saldırı girişiminde bulunduğunu kaydeden Shoigu, “Engellenen saldırıda Ukrayna bin 600’den fazla asker, 8’i leopar ve AMX-10 olmak üzere toplam 28 tank, 136 bin 600’den fazla asker kaybetti. askeri teçhizat. Saldırılar önlendi ve düşman durduruldu. Rus askerleri ve subayları büyük kahramanlık gösterdi” dedi.

Ukrayna’nın toplam kayıplarına değinen Shoigu, “3 gün süren çatışmada 3 bin 715 asker, 52 tank, 207 zırhlı muharebe aracı, 134 araç, 5 uçak, 2 helikopter, 48 obüs ve havan topu, 52 insansız hava aracı görev yaptı. gelen Ukrayna ordusu her yönden imha edildi.’ sözlerini kullandı.

“Ukrayna saldırısını püskürtürken 71 Rus askeri öldü”

Şoygu yaptığı konuşmada Ukrayna saldırılarına karşılık veren Rus tugaylarının isimlerini vererek tebrik etti ve “Düşman saldırılarının püskürtülmesi sırasında 71 Rus askeri öldü, 210 Rus askeri yaralandı.” Şoygu, Rus ordusuna ait 15 tank, 9 piyade aracı, 2 araç ve 9 topçu sisteminin Ukrayna tarafından imha edildiğini bildirdi.

Nova Kakhovka hidroelektrik santraline düzenlenen saldırıdan Ukrayna’yı sorumlu tutan Şoygu, Ukrayna’nın bu saldırıyı uzun süredir planladığını iddia etti. – MOSKOVA

haber-demre.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu