Ekonomi

MÜSİAD Kadın Başkanı Meryem İlbahar’dan Dünya Kadınlar Günü mesajı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kadın Önderi Meryem İlbahar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “MÜSİAD Kadınları olarak Anadolu’dan aldığımız fedakar anlayış ve ilhamla daha adil bir gelecek için güçlüyüz. Herkesin yerinin olduğu, medeniyet değerlerinin korunduğu bir Türkiye ideali ile çalışmaya ve kadının olduğu her alana dokunmaya devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

MÜSİAD Kadın Önderi İlbahar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir açıklama yaptı.

Kadının ailenin ve toplumun çekirdeğinde yer aldığını belirten İlbahar, aile yapısının temelinde yer alan kadının dün olduğu gibi bugün de üretmeye devam edeceğini ve bu bağlamda kadınların desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Kadınların ekonomik hayatta daha fazla yer almalarını sağlayacak politika ve projeler.

Meryem İlbahar sözlerini şöyle sürdürdü:

“Son dönemde yaşadığımız ve ‘yüzyılın felaketi’ olarak nitelendirilen yıkıcı depremlerin ardından kadınlarımızın rolü bir kez daha kendini gösterdi. Güçlü bir Türkiye ideali ile var olan bir gelecek için çalışmaya devam edeceğiz. herkesin ve medeniyetin bedellerinin korunduğu bir yerdir ve kadınların olduğu her alanla temasa geçmeye devam edeceğiz.

Bu arada depremlerin ardından harap olan Kahramanmaraş merkezli illerde faaliyetlerini sürdüren MÜSİAD Bayan, kadın, çocuk ve aile hijyen kitleri ile depremden etkilenen vatandaşlar için yapılan çalışmaları pekiştiriyor.

MÜSİAD Genel Müdürlüğü ile uyum içinde çalışmalarını sürdüren MÜSİAD kadın üyeleri, afet bölgesindeki aileler, çocuklar ve kadınlar için özel olarak hazırlanan hijyen ve temel ihtiyaç setlerini gönderdi.

Bölgede psiko-sosyal çalışmalara da destek veren MÜSİAD Kadın üyeleri, gönüllü grupları ile çalışmalarını sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu