Haber

Erdoğan’dan yönetim sisteminde uyum açıklaması: Adım atacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sayıştay’ın 161. Yıl Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“29 Ekim 2023’te Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. 85 milyon olarak tüm farklılıklarımızı bir kenara bırakarak Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız.

Hangi yönü seçerse seçsin sandığa giden vatandaşlarımıza karşı sorumluluk bilinciyle hareket ediyoruz.

Birçok üstü kapalı ve açık antidemokratik darbe girişimine maruz kaldık. Bütün bunları ortadan kaldırmaya çalıştık. Baskılara boyun eğmedik, hukukun üstünlüğünün zedelenmesine de izin vermedik.

Türkiye hedeflerine ulaşana kadar huzur bulamayacağız. Bunun için yasama, yürütme ve yargı arasında uyumlu bir işbirliğinin kurulması çok önemlidir.

Uzun uğraşlar sonucunda devletin tüm kurumlarının amaç ve anlayış birliği içinde çalışmasını sağladık. Türkiye prangalarından kurtulurken her alanda ivme kazandı. Vatandaşlarımız hasret kaldıkları hizmetlere yıllar sonra kavuştu.

“SİSTEMİN ÇALIŞMASINI GELİŞTİRECEK ADIMLAR ATACAĞIZ”

Bu seçimler eski sistem tartışmalarına son verdi.

Ülkemiz 3-5 ayda bir hükümetlerin değiştiği koalisyon dönemlerini bir daha gelmemek üzere rafa kaldırdı.

Her halükarda buradan geri dönüşe izin vermeyeceğiz. 5 yıllık tecrübe ve uygulamalar ışığında sistemin işleyişini iyileştirecek adımları elbette atacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu