Haber

Biden’ın Demokratlara ‘Trump davası hakkında konuşma’ talimatı verdiği iddia edildi

Politika’haberine göre Bidenve kıdemli asistanlar Demokratik Ulusal Komite (DNC)ve ekibi, Trump’ın “gizli hükümet belgelerini saklamakla” suçlandığı davayla ilgili olarak 2024 başkanlık seçim kampanyasında yer aldı. yorum yapma”yönde talimat verdi.

Bazı Demokratlar, Trump’a yöneltilen suçlamalara sessiz kalmasının 2024 başkanlık seçimlerinde resmi aday olan Biden’ı rakibine karşı büyük bir siyasi hamle yapma şansından mahrum bırakacağını savunuyor.

Bu nedenle önümüzdeki yıl seçimler yapıldığında Trump’a yöneltilen suçlamalarla ilgili gelişmelere göre Biden ve ekibinin bu kararı yeniden gözden geçirme ihtimalinin olduğu söyleniyor.

Trump, 13 Haziran’da “gizli belgelerle”Hakkında açılan dava kapsamında, Miami’deki bir federal mahkemede yargıç huzuruna çıkan zanlı, gizli devlet belgelerini sakladığı yönündeki suçlamaları reddetti.

Başkan Biden ve Beyaz Saray ekibi, Trump’a yönelik suçlamalarla ilgili devam eden bir dava hakkında yorum yapmayacaklarını açıkladı.

Başkan Biden’ın, Adalet Bakanlığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında oğlu Hunter Biden’ın vergi suçlarından yargılanması ve silah alımı sırasında yalan beyanda bulunma ihtimali nedeniyle devam eden davalara özellikle duyarlı olduğu söyleniyor.

habergerze.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu