Haber

Arslantepe Höyüğü’ne yakın mercek

MALATYA (İGFA) –Malatya Büyükşehir Belediyesi Planlama ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan proje kapsamında yapımına başlanan ve karma inşaat tekniğiyle inşa edilecek olan Tanıtım ve Karşılama Merkezi, tarihi anlatan simülasyon odasının yanı sıra çeşitli etkinlikler de gerçekleştirebilecek. Arslantepe Höyüğü’nün kronolojik tarihi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Arslantepe Höyüğü Tanıtım ve Karşılama Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu. Önder Gürkan, incelemeleri sırasında yaptığı açıklamada, “Arslantepe Höyüğü Tanıtım ve Karşılama Merkezinde çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. İnşallah bir aksilik olmazsa Malatya’nın ve misafirlerimizin hizmetinde olacağız. Türkiye’nin UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 19. Kültür Mirası Arslantepe Höyüğü’ne gelen ziyaretçilerimize ve Malatya’ya güzel olmasını diliyorum. Özellikle Malatya’da tarihi yeniden canlandırmayı misyon edindik. “Malatya’daki tüm tarihi eserleri, somut ve somut olmayan tüm kültürel varlıkları restore etmek için çalışıyoruz” dedi.

Gürkan, medeniyetine ve tarihine yakışır sosyal tesisleri, simülasyon ve karşılama merkezleriyle dünya insan uygarlığının başladığı yer olan Arslantepe Höyüğü Tanıtım ve Karşılama Merkezi’nin inşaatı konusunda yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirterek, şöyle konuştu: “İnşallah mümkün olur olmaz.” “Malatya’nın ve turizmin hizmetine sunacağız” dedi.

almus-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu