Haber

Son Dakika Haber: Dilan Polat ve Engin Polat’a ait 15 şirkette arama yapılıyor

MASAK raporunun ardından lüks yaşamları ve gösterişli harcamalarıyla her zaman gündemde olan Dilan Polat ve Engin Polat’ın tüm mal varlıklarına el konularak yurt dışına çıkma yasağı getirildi. Polat çiftiyle ilgili bu sabah 15 firmada arama başlatıldı. Çift hakkında herhangi bir gözaltı kararının olmadığı belirtildi.

HAKKINDA 4 SUÇLU DAHA SONRA SORUŞTURMA VAR

Polat çiftinin de aralarında bulunduğu 13 kişi hakkında, “suç örgütü kurmak ve yönetmek”, “suç örgütüne üye olmak”, “suçtan kaynaklanan malvarlığını aklamak” gibi diğer 4 kabahatten soruşturma yürütülüyor. ve “vergi kaçakçılığı”.

ADALET BAKANI: YURTDIŞI YASAK VAR, VARLIKLARINA EL KOYULDU

Suç örgütlerine yönelik operasyonlara ilişkin önceki gün açıklama yapan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, konuyla ilgili şunları söyledi: “İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü bir soruşturma var. Orada seyahat yasağı ve ceza var. 12 kişi hakkında adli kontrol tedbiri kararı verildi, tüm mal varlıklarına el konuldu.” “Bütün bunlar MASAK raporları çerçevesinde yargımız tarafından hızlı bir şekilde yürütülüyor. Sosyal medyada yargının bu konuda duyarsız olduğu yönündeki eleştirilere kesinlikle katılmayın ve inanmayın.”

“YARGI HER TÜRLÜ SUÇ AĞLARIYLA MÜCADELEYE DEVAM EDECEK”

“Yargı her türlü kabahatin üzerine gitme kararlılığındadır. Son dönemde çetelere ve uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonlar yapılıyor, bunların hepsi yargının talimatıyla, raporların anında değerlendirilerek şubelere verilen talimatla oluyor.” Başsavcılıklarımıza, konuyla hassasiyetle ilgilenen başsavcı ve savcılarımıza ulaşıldı. Yargı her türlü suç şebekesine karşı harekete geçiyor. “Bundan sonra da bu konuda çalışmaya devam edeceğiz. Amacımız Türkiye’yi her türlü şiddetten, terörden, çetelerden arındırılmış, barışçıl bir gelecek haline getirmektir.”

MASAK DENETİMİNDE ŞÜPHELİ SÜREÇLER TESPİT EDİLDİ

Çift hakkında Mali Kabahatleri Araştırma Kurulu (MASAK) raporu yayımlandı. Raporda ayrıca şirketler arasında şüpheli bağlantıların olduğu ve plastik fatura düzenleyerek vergi matrahını düşürmeye çalıştıkları belirtildi. Soruşturma kapsamındaki firmalar arasında Dilan Polat Güzellik ve Kozmetik Hizmetleri, Dilan Polat Estetik Sağlık Hizmetleri, Milda Gayrmenkul Otomotiv Sanayi, Dinomed Metikal Kozmetik, Dilan Mücevherat, Milan Polat İnşaat Turizm, Sıla Doğu Güzellik Kozmetik, Rise And Shine Cosmetics, Nez Demir yer alıyor. Güzellik Merkezi. Engin Polat’ın özel bir şirket, Engin Polat Alüminyum’un ise şahıs şirketi olduğu öğrenildi.

altintasajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu