Haber

Dersim’de elektrik işçileri düşük zama karşı işi yavaşlattı

Dersim’deki Fırat Aksa Elektrik Hizmetleri AŞ (FEDAŞ) işçileri, düşük ücret zammına karşı iş yavaşlatma eylemi başlattı.

FEDAŞ’ta görev yapan yaklaşık 100 elektrik çalışanı yaşadıkları mağduriyet nedeniyle kurumun Tunceli İl Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı. EMEP Dersim İl Teşkilatı da harekete destek verdi.

Evrensel’de yer alan habere göre;İşçiler ağır şartlar altında çalıştıklarını ve aldıkları fiyatın enflasyona ulaştığını belirtti.

“Direnerek kazanacağız” sloganlarının atıldığı harekette işçiler adına konuşan Şahin Özmen, “Fırat Elektrik Tunceli işçileri olarak bu ekonomik darboğazda enerjimizin kalmadığını beyan ediyoruz.”

Yetkili sendika TES-İŞ’in imzaladığı sözleşmeyi eleştiren Özmen, şirket yöneticilerinin işçilerin iş yükünü artırarak daha az personelle daha çok iş yapmak istediğini söyledi.

“Az çalışanı düşük ücretle bir tutan bu anlayış karşısında sessiz kalmayacağız” diyen Özmen, insanca bir yaşam için gerekli düzenlemeleri yapmak ve hak ettikleri bedeli ödemek için ne gerekiyorsa yapacaklarını vurguladı.

Özmen, Dersim il merkezi ve ilçelerinde yaşanabilecek aksaklıkların personelin emeğinin gasp edilmesinden kaynaklandığının bilinmesini istedi.

Açıklamanın ardından işçiler baretlerini indirerek düşük fiyat artışını protesto etti.

golyaka-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu